Izvērtējot gandrīz jebkuru situāciju, gandrīz vienmēr tā var būt arī sliktāka, tāpat kā mūsu darbs. Bet vai tasnenozīmē, ka mums jāsamierinās ar kaut ko mazāk nekā mums šķiet, kas varētu būt labākais, ja ir izvēle.

Nesen es uzdūros diagrammai, kura ilustrēja ideāla darba raksturojumu neatkarīgi no profesijas.Tā rādīja četrus kritērijus, kuriem piepildoties, jebkurš no darbiem var būt kādam perfekts.

Šie kritēriji bija: 1) jūs mīlat šo darbu;

2) jūs tajā gūstat panākumus;

3) pasaulei šis darbs ir vajadzīgs;

4) par šā darba darīšanu jūs tiekat atalgots. Ja jūs atrodat tādu, kurš ietver visus četrus aspektus, jums ir ne tikai darbs un profesija, bet arī misija, aicinājums un kas tāds, kam varat sekot ar aizrautību.

Nesen biju uz gadskārtējo pārbaudi pie kardioķirurga, kurš mani operēja pirms 8 gadiem. Es domāju par to, kā viņa karjera atbilst šim aprakstam. Viņam noteikti patīk tas ko viņš dara, viņš ir viens no prasmīgākajiem šāda veida operāciju veicājiem, ir acīmredzams, ka šāds darbs ir vajadzīgs – un viņš tiek arī labi apmaksāts.

Bet jums nav jābūt augsti atalgotam speciālistam, lai atbilstu kritērijiem. Savas karjeras laikā esmu bijis svētīts ar darbiem, kuri bija tuvu ideālam priekš manis. Pirms vairākiem gadiem es atradu pantu Bībelē, kurš trāpīgi apraksta to, ko es daru: “Mana sirds izplūst košos vārdos – es dziedāšu dziesmu ķēniņam. Mana mute ir kāveikla rakstītāja rakstāmais” (Psalmi 45:2).

Protams, ne katram ir aicinājums rakstīt. Bet mums visiem ir iedzimtas unikālas dāvanas un prasmes, kuras atbilstoši un pilnībā izmantotas var padarīt darbu par avotu priekam, nevis mocībām. Lūk, bibliskā perspektīva: Mīlēt savu darbu. Ja mēs ticam, ka Dievs mūs radījis ar mērķi, mēs varam ticēt, ka Viņš ir mūs ”apbruņojis” veikt īpašu darbu – un gūt prieku no iespējas to darīt. Izaicinājums ir atrast, kurš darbs tas ir, un tad sekot tam no sirds. “Es Tev pateicos, ka es esmu tik brīnišķi radīts, brīnišķi ir Tavi darbi, mana dvēsele to labi zina” (Psalmi

Gūt panākumus darbā. Tas var nenotikt uzreiz, bet, ja meklēsim, kā darbu veikt kvalitatīvi, tiecoties pēc izcilības, ar laiku tas tiks pamanīts un atlīdzināts. “Ja tu redzi vīru savā darbā tikušu, tad zini, ka tāds stāvēs ķēniņa priekšā un viņam nebūs kalpot šādiem tādiem zemiem ļaudīm” (Salamana Pamācības 22:29).

Darīt darbu, kurš ir vajadzīgs. Garlaicīgs, vienmuļš darbs nesniedz piepildījuma sajūtu, bet, ja darbam ir mērķis un nozīme, tas var būt kā balva pats par sevi. Kā mūrnieks pirms gadsimtiem, kurš teica, ka ir priecīgs nevis tādēļ, ka mūrē sienu, bet ceļ katedrāli. “Jo mēs esam Viņa darbs, Kristū Jēzū radīti labiem darbiem, kurusDievs iepriekš sagatavojis, lai mēs tajos dzīvotu” (Efeziešiem2:10).

Saņemt algu par padarīto. Ir reizes, kad nepieciešams veikt darbu brīvprātīgi vai strādājot uz pusslodzi, darot to, kas patīk vislabāk – ar daļēju atalgojumu, bet, ja mums izdodas sapludināt darbu ar aizraušanos, mēs varam tikt atalgoti darot to, ko mīlam. “Proti, raksti saka: vērsim, kas klonā min labību, tev nebūs aizsiet purnu, un:strādnieks ir savas algas cienīgs” (1. Timotejam 5:18).

Autors Roberts Dž. Tamasi